fbpx

Opinia: Prof. dr hab.med. Sergiusz Jóźwiak, Kierownik Kliniki Neurologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Jako neurolog dziecięcy pracujący od lat z dziećmi, także z tymi z niepełnosprawnością, dostrzegam wiele pozytywnych skutków programu „Mały karateka”. Miałem okazję uczestniczyć w pokazowych zajęciach prowadzonych przez Dr Karpowa i jestem pełen uznania dla jego działań.

Program „Mały karateka” jest programem edukacyjnym dopasowanym do potrzeb i możliwości każdego uczestnika, bez względu na jego zdrowotne ograniczenia. Indywidualne podejście prowadzących do dziecka stwarza mu poczucie bezpieczeństwa i otwiera możliwość współpracy. Poprzez gry i zabawy ruchowe, w czasie których dziecko wspólnie z rówieśnikami, uczestniczy w plastycznie opowiadanych przez prowadzącego podróżach dziecko rozwija się pod wieloma względami. Następuje rozwój kontaktów społecznych, przełamywanie nieśmiałości, nawiązywanie więzi z grupą, rozwija się wyobraźnia dziecka. O oczywistym rozwoju fizycznym – rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej i ogólnej sprawności dziecka nie wspominając.

Masz pytania?

Potrzebujesz więcej informacji

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Jesteśmy do twojej dyspozycji w godzinach 8:00 - 16:00

Rozumiem